![📽](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t63/1.5/16/1f4fd.png)
![🧔🏻](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t35/1.5/16/1f9d4_1f3fb.png)
![👩🏼](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/te4/1.5/16/1f469_1f3fc.png)
Πρόταση δράσης για τα Εργαστήρια Δεξιοτήτων:
1. Αφού δείξουμε στους/στις μαθητές/τριές μας το πιο κάτω βιντεάκι, ας συζητήσουμε μαζί τους για τα επαγγέλματα και τα στερεότυπα που υπάρχουν γύρω από αυτά.
2. Αφού συζητήσουμε με τους/τις μαθητές/τριές μας, ας τους δώσουμε την πιο κάτω καρτέλα κι ας τους/τις αφήσουμε να γράψουν τι θέλουν να γίνουν όταν μεγαλώσουν και να το ζωγραφίσουν:
Κάντε εγγραφή στο κανάλι EdTech Teacher - Σπύρος Σπύρου και ακολουθήστε μας στο Instagram και στο Facebook για να ενημερώνεστε για ψηφιακά εργαλεία και βιντεομαθήματα για την εκπαιδευτική διαδικασία.
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου